RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przed nami ciepły weekend. Miejscami deszcz i burze

Przed nami ciepły weekend (fot. sxc.hu/BeverlyLR)
Przed nami ciepły weekend (fot. sxc.hu/BeverlyLR)

W sobotę ciepło. Do 20 stopni za zachodzie i północy kraju. Do 25 stopni rejonach podgórskich. Miejscami przelotne opady deszczu. W górach wietrznie, do 70km/h. W niedzielę w części kraju wciąż , ale burzowo. Na Dolnym Śląsku temperatura może sięgać nawet 27 stopni, na Pomorzu nawet 19.

Międzynarodowy ruch lotniczy wstrzymany do 16 czerwca

Przedłużono zakaz międzynarodowego, pasażerskiego ruchu lotniczego do 16 czerwca – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w piątek w...

zobacz więcej

W sobotę na terenie kraju dostrzegalne będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe burze.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 do 20 st.C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat oraz od 21 do 25 stopni na pozostałym obszarze kraju.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny i silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, w górach porywy do 70 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami na wschodzie i południu burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura minimalna od 10 do 15 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. We wschodniej połowie kraju oraz częściowo w centrum burze, lokalnie grad. Rano zanikające burze możliwe także na południowym zachodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 17 do 20 stopni na północnym zachodzie, zachodzie i Podhalu oraz od 21 C do 28 stopni na pozostałym obszarze. Na Dolnym Śląsku temperatura może sięgać nawet 27 stopni.Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, a w Karpatach do 70 km/h.

źródło:
Zobacz więcej