RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka PO przywitała Trzaskowskiego w Zakopanem. Porównała do wizyty Jana Pawła II

Gdy Ewa Kopacz miała zostać premierem, jej doradca Michał Kamiński w zaciszu gabinetów motywował ją mówiąc, że jest drugim papieżem Franciszkiem. Dziś jego śladami poszła posłanka PO z Zakopanego, która przedstawiając Rafała Trzaskowskiego porównała jego odwiedziny do wizyty Jana Pawła II z 1997 r. – Mamy nadzieję, że dzisiaj wizyta pana Rafała Trzaskowskiego będzie dla nas symboliczna i również będzie dla nas szczęśliwa – mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak. Podczas konferencji prasowej Trzaskowski minął się z prawdą ws. wytycznych rządu dla turystyki.

Trzaskowska: Mam do Kościoła żal, a znajomi chodzą pod presją starszych

Jestem niesłychanie sfrustrowana rozwojem sytuacji pod rządami PiS – mówiła w rozmowie z Agatą Diduszko dla Vogue Polska, była urzędniczka...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski kontynuuje kampanię wyborczą. W sobotę przebywa w Zakopanem, gdzie na Krupówkach wraz z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej zbiera podpisy poparcia pod swoją kandydaturą.

Trzaskowski miał też briefing prasowy, na którym jego wystąpienie zapowiadała Jagna Marczułajtis-Walczak, która pochodzi z Zakopanego.

– Mam zaszczyt i honor przywitać prezydenta Rafała Trzaskowskiego, naszego kandydata na urząd prezydenta Polski – mówiła posłanka. Oznajmiła też, że „dla nas górali jest dziś symboliczny dzień – 6 czerwca przypada 23. rocznica wizyty Jana Pawła II w Zakopanem”.

– Mamy nadzieję, że dzisiaj wizyta pana Rafała Trzaskowskiego będzie dla nas symboliczna i również będzie dla nas szczęśliwa, ponieważ wszyscy jako Polacy od Gdańska po Zakopane chcemy tej zmiany – mówiła.

Słowa te padły mimo, że Trzaskowski wspiera i finansuje z funduszy Warszawy środowiska LGBT+ i zapowiedział rozszerzenie programu in vitro.

Trzaskowski za małżeństwami LGBT? Kierwiński unika odpowiedzi

Jakie jest stanowisko kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie małżeństw osób LGBT, aborcji i opodatkowania Kościoła? Pytany o to...

zobacz więcej

Na konferencji nowy kandydat PO krytykował działania rządu ws. koronawirusa. Jednak minął się z prawdą, mówiąc o odmrażaniu turystyki.

– Nie ma racjonalnego planu wychodzenia z epidemii, nie ma planu, kiedy dokładnie zostaną otwarte granice. Nie da się zaplanować tego, że jeżeli ktoś wykupił wycieczkę, że może skorzystać z innej oferty. Ten czas się kończy, nie da się nic zaplanować. Nie wiadomo jak będą wyglądały kolejne miesiące, jak będzie można realizować kolonie. Zwracam się do rządzących, żeby taki plan przedstawili – apelował polityk PO.

29 maja na rządowych stronach ukazał się dokument – „Bezpieczny wypoczynek – wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku”.

„Obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na potwierdzenie, że wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć, przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Należy jednak zaznaczyć, że sytuacja nadal jest dynamiczna i może ulec zmianie. W tej chwili kuratorzy oświaty rozstrzygają procedury wyłaniania organizatorów wypoczynku dofinansowanego z budżetu państwa. W tym roku na wypoczynek zaplanowano blisko 28 mln zł” – czytamy na stronie.

Dalej przedstawione zostały konkretne wytyczne, dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas epidemii koronawirusa. Więcej informacji na stronach rządowych MEN.

źródło:
Zobacz więcej