RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Wszelkie niejasności dot. Szumowskiego zostały już dawno wyjaśnione

Mateusz Morawiecki zapewnia, że ma pełne zaufanie do ministra zdrowia (fot.PAP/Adam Warżawa)

Mam pełen zaufanie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i to, że mamy na niego takie mocne ataki wynika z tego, że była po stornie opozycji niezdrowa nadzieja, że u nas sytuacja epidemiczna będzie zła. Jednak okazało się, że Polska radzi sobie bardzo dobrze z pandemią. Wszelkie niejasności dot. Szumowskiego zostały już dawno wyjaśnione. Opozycja jest głucha na jakiekolwiek argumenty – powiedział w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

Dezinformacja zogniskowana na Polsce. Celem – umocnienie antyszczepionkowców

Szerzenia teorii spiskowych, wywoływanie chaosu informacyjnego, podważanie zaufania do instytucji państwowych, przygotowanie gruntu pod wydarzenia,...

zobacz więcej

Jak mówił szef polskiego rządu, jeszcze trzy miesiące temu „wszyscy sądzili, że w Polsce będzie zdrowotny i ekonomiczny armagedon”. – A okazało się, że Polska wśród 27 krajów UE radzi sobie najlepiej – zaznaczył polityk.

Pytany o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego – które Sejm odrzucił – Morawiecki zaznaczył, że w pełni mu ufa i że wszelkie niejasności z nim związane „zostały już dawno wyjaśnione”. – Ale opozycja jest głucha na wszystkie argumenty. Widzę, że to tylko ataki polityczne – mówił.

Premier zaznaczał, że współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą „jest bardzo pozytywna” i to, że „dzisiaj tak obronną ręką wychodzimy z największej pandemii od 100 lat i największego kryzysu od co najmniej 30 lat, zawdzięczamy świetnej współpracy prezydenta z rządem”.

– Polska może nie tylko wyjść z kryzysu obronną ręką, ale padają też słowa w prasie niemieckiej i francuskiej, że Polska może wyjść z niego wzmocniona – mówił.

źródło:
Zobacz więcej