SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Siedmiokrotnie zmniejszono limit osób mogących oglądać „Ostatnią wieczerzę”

„Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci (fot. Wikimedia Commons)
„Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci (fot. Wikimedia Commons)

Tylko pięć osób jednocześnie będzie mogło wejść do refektarza przy bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, by zobaczyć „Ostatnią wieczerzę” Leonarda da Vinci. W związku z wymogami dystansu społecznego limit zwiedzających zmniejszono siedmiokrotnie.

Kobieta odkryła, że w jej kuchni wisi obraz wart 6 milionów

Mieszkanka Compiègne w północnej Francji odkryła, że obraz wiszący w jej kuchni, to XIII–wieczny zabytek wart nawet 6 mln euro. Tablica okazała się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Słynne malowidło ścienne geniusza renesansu z końca XV wieku można będzie oglądać od wtorku po trzymiesięcznej przerwie.

Co kwadrans wpuszczanych tam będzie pięć osób. Wcześniej w refektarzu mogło przebywać 35 zwiedzających naraz. Skrócono także czas jego otwarcia do godzin od 14.00 do 18.45. Wcześniej w związku z ogromnym zainteresowaniem i masowym napływem turystów godziny otwarcia przedłużano.

Dyrektor największych placówek muzealnych w Mediolanie Emanuela Daffra wyjaśniła, że we wtorek rozpocznie się faza wstępna, po której, gdy zostanie dokonana ocena sposobu funkcjonowania zabytku w nowej rzeczywistości, mogą zostać wprowadzone zmiany.

źródło:

Zobacz więcej