Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Ogromny pożar magazynu pod Paryżem. Strażacy prowadzą działania

Jak podała straż pożarna, działania potrwają jeszcze w nocy, aby uniknąć ponownego wybuchu ognia (fot. Twitter)

Ogromny pożar w magazynie tekstyliów w mieście Aubervilliers na północ od Paryża. Ogień był tak intensywny, że czarne kłęby dymu były widoczne również w stolicy Francji. Do zdarzenia doszło w piątek popołudniu. Jak poinformowała wieczorem mer miasta, strażacy kontrolują już sytuację, ale w celu całkowitego ugaszenia ognia potrzeba wielu godzin.

Pożar polskiej szkoły w stanie Nowy Jork [WIDEO]

W miejscowości Copiague, na Long Island, w stanie Nowy Jork, wybuchł w środę po południu pożar w budynku audytorium należącym do parafii Matki...

zobacz więcej

Straż pożarna została wezwana na miejsce chwilę po wybuchu pożaru w magazynie tekstyliów w Aubervilliers na terenie departamentu Sekwana-Saint-Denis. Służby zaleciły, aby unikać okolicy zdarzenia. Zaleca się też nieotwieranie okien, aby nie wdychać dymu. Do tej pory nie odnotowano rannych.

„Mieszkańcy najbliższych domów zostali ewakuowani” – poinformowała na Twitterze mer tego miasta Meriem Derkaoui. Jak dodała, „ogień jest opanowywany przez strażaków. Będzie potrzeba wielu godzin, aby ugasić go całkowicie. Lokalnym mieszkańcom zapewniono schronienie w budynku gminnym”.

Jak podała straż pożarna, działania potrwają jeszcze w nocy, aby uniknąć ponownego wybuchu ognia.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

źródło:
Zobacz więcej