RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burze z gradem. Zobacz, gdzie na Warmii, Mazurach i Podlasiu. W sobotę deszcz

Wystąpią burze z intensywnymi opadami deszczu (fot. Mikhail Tereshchenko\TASS via Getty Images)

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Miejscami mogą wystąpić opady gradu. W sobotę deszczowo i pochmurnie.

Zaniedbane, niedożywione i bez dachu nad głową. Dziewięcioraczki w rękach policji

Dziewięć sześciotygodniowych szczeniaków zabrano z posesji w Koronowie w województwie kujawsko-pomorskim. – Zwierzęta nie miały schronienia, tułały...

zobacz więcej

Jak podał IMGW, na tym obszarze w piątek po godz. 15. wystąpią burze z intensywnymi opadami deszczu do 25 mm. Wiatr może osiągnąć w porywach do 75 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W nocy z piątku na sobotę prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami w centrum kraju.

Słonica zjadła ananasa wypchanego petardami. Zwierzę konało kilka dni z bólu

Urzędnicy w Indiach badają sprawę śmierci ciężarnego słonia, który zjadł ananasa wypchanego petardami. Zwierzę konało w męczarniach przez kilka...

zobacz więcej

Temperatura minimalna od 8 do 12 stopni. Cieplej będzie na wschodnich krańcach Polski – tam około 14 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz porywy do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami – zwłaszcza po południu duże i możliwe przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. na wybrzeżu, około 19 st. na zachodzie i do 23 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

źródło:

Zobacz więcej