Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Müller: Resorty mają się skupić na ochronie miejsc pracy

Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ministrami i wiceministrami nakreślił scenariusz działań w związku z tarczą antykryzysową; każdy resort ma koncentrować się na ratowaniu miejsc pracy; został przedstawiony plan inwestycji – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Ułatwienia i rozwiązania. Co wprowadza tarcza antykryzysowa 4.0?

Ułatwienia związane z realizacją przetargów w warunkach epidemii, a także rozwiązania poprawiające sytuację wykonawców zamówień publicznych – to...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rzecznik rządu zaznaczył na briefingu prasowym po spotkaniu, że premier w jego trakcie podziękował wszystkim urzędującym ministrem i wiceministrom za pracę w trudnym okresie ostatnich trzech miesięcy – okresie walki z epidemią koronawirusa oraz trwającego kryzysu gospodarczego.

– Priorytetem rządu jest w tej chwili ratowanie gospodarki, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych i epidemicznych tak, by liczba osób, które zachorują na koronawirusa, cały czas była na takim poziomie, który pozwala zabezpieczyć ich życie i zdrowie oraz opiekę w szpitalach – mówił Müller.

Zaznaczył, że premier nakreślił scenariusz działań rządu na najbliższe kilka miesięcy związanych z tarczą finansową, antykryzysową.

– Każdy resort został zobowiązany dzisiaj, aby skupił się przede wszystkim na tym, by ratować miejsca pracy, by wychodzić z kryzysu gospodarczego w sposób jak najmniej negatywny – podkreślił rzecznik rządu.

Dodał, że podczas spotkania został przedstawiony scenariusz działań inwestycyjnych, którego szczegóły będą ujawnione w najbliższym czasie. – Jedną z dźwigni inwestycyjnych, która ma pomóc w ratowaniu miejsc pracy, są duże inwestycje infrastrukturalne, ale również te mniejsze inwestycje zlokalizowane w poszczególnych gminach czy powiatach – powiedział Müller.

źródło:
Zobacz więcej