RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: Poziom chamstwa opozycji w Sejmie taki, że trudno zachować cierpliwość

Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie, jest taki, że naprawdę trudno zachować cierpliwość – ocenił Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu został poproszony o komentarz do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie o „chamskiej hołocie”.

Jarosław Kaczyński odpowiedział na wulgarne i chamskie ataki PO [WIDEO]

Podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem opozycji o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego posłanka KO Barbara Nowacka grzmiała z...

zobacz więcej

Terlecki został poproszony o komentarz do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie o „chamskiej hołocie”.

– Poziom chamstwa, z jakim spotykamy się ze strony opozycji w Sejmie, jest już taki, że naprawdę trudno jest zachować cierpliwość. Mam wrażenie, że ten proces narasta, że to ordynarne zachowanie, przeszkadzanie, awantury, żadnych argumentów, tylko awantura to narasta – ocenił wicemarszałek Sejmu.

– Niech pan spyta, co czują nasi wyborcy, kiedy dzień w dzień całkowicie niesłusznie, całkowicie fałszywie, a jeszcze przy tym ordynarnie i chamsko atakuje nas opozycja – odpowiedział Terlecki, pytany przez dziennikarza o to, co czują wyborcy opozycji, gdy słyszą, że ich przedstawicieli nazywa się hołotą.

W czwartek podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego szef PO Borys Budka zwrócił się do ministrów i polityków PiS, w tym prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy rozmawiali przy ławach rządowych, aby usiedli.

– To nie jest pana folwark, panie prezesie – mówił Budka do Kaczyńskiego. Wicepremier Piotr Gliński odparł, że wotum nieufności, to „hucpa i skandal”. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwracał uwagę Budce.

Barbara Nowacka powiedziała, że „ma wrażenie, iż pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą”. Budka napisał na Twitterze, że w czasie wystąpienia posłanki Nowackiej „Kaczyński nazywa posłów opozycji chamską hołotą”. „Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja” – napisał szef PO.

źródło:

Zobacz więcej