RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany ojciec uciekał policji z dzieckiem na motorowerze

Zarówno ojciec, jak i syn, nie mieli kasków (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 30-latka, który uciekał na motorowerze przed policją, wioząc ze sobą czteroletniego syna. Jak poinformowało biuro prasowe KW Policji w Opolu, mężczyzna był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zabiła przyjaciela. Umazana krwią, popijała kawę i czekała na policję

45-letnia Ukrainka zabiła swojego przyjaciela siekierą na oczach nastoletniej córki. Potem, umazana krwią, czekając na policję, popijała kawę i...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu strzeleckiego. Uwagę funkcjonariuszy policji zwrócił motorowerzysta, który jechał ulicą z czteroletnim dzieckiem. Nie mieli kasków.

Kiedy kierujący motorowerem zauważył, że chce go zatrzymać policja, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę, zjeżdżając w polną drogę. Po trwającym kilka minut pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało, w chwili zatrzymania 30-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu, a policyjna baza danych wskazała, że decyzją sądu nie miał prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie motoroweru pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej