Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Lotnisko Ben Guriona sparaliżowane. Protest dotyczący pandemii

Strajk spowodował odwołanie 17 wylotów z lotniska i 20 przylotów (fot. David Silverman/Getty Images)

Protest pracowników domagających się rekompensaty za przymusowe urlopy związane z pandemią koronawirusa sparaliżował główny port lotniczy Izraela, lotnisko Ben Guriona pod Tel Awiwem. Informuje o tym Agencja Reutera, powołując się przedstawicieli związków zawodowych.

Ruch lotniczy w zapaści, ale wiele linii wciąż lata

Mimo restrykcji wprowadzonych w całej Europie, ruch lotniczy na kontynencie nie ustał zupełnie. Między kilkoma krajami wciąż kursują samoloty...

zobacz więcej

– Pracownicy, którzy zostali wysłani na bezpłatne urlopy, przestali teraz dostawać zasiłki dla bezrobotnych. Żądamy, aby władze znalazły rozwiązanie – powiedziała rzeczniczka związku zawodowego pracowników lotnisk Gali Gabbaj.

Strajk spowodował odwołanie 17 wylotów z lotniska i 20 przylotów, nie wiadomo jednak, ile z tych połączeń stanowiły loty pasażerskie, a ile cargo.

Na początku marca, gdy w związku z pandemią ruch lotniczy został niemal całkowicie wstrzymany, zarząd portu lotniczego im. Dawida Ben Guriona skierował na urlopy około 2,5 tys. pracowników.

Na lotniskach ruch jest nadal ograniczony ze względu na pandemię, utrzymano zaledwie garstkę lotów pasażerskich oraz loty cargo.

Liczba zakażeń koronawirusem w Izraelu wzrosła w maju. Pod koniec miesiąca rząd ostrzegł, że może zacząć ponownie nakładać restrykcje, jeśli ten trend będzie się utrzymywał.

Po wprowadzeniu ograniczeń w ruchu ludności wcześnie w porównaniu z większością innych krajów, Izrael zaczął łagodzić blokadę w połowie kwietnia, po spadku wskaźników zakażeń.

źródło:
Zobacz więcej