RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dudabus obrał kurs na południe

W drodze na Śląsk Dudabus zatrzymał się na stacji, by zrobić przerwę na kawę (fot. Twitter/ AndrzejDuda2020)
W drodze na Śląsk Dudabus zatrzymał się na stacji, by zrobić przerwę na kawę (fot. Twitter/ AndrzejDuda2020)

Prezydent Andrzej Duda w piątek rano wyruszył z Warszawy na pokładzie Dudabusa na Śląsk. W planie wizyty jest między innymi spotkanie z mieszkańcami Katowic.

Śpiewak o ułaskawieniu przez prezydenta: Sprawiedliwości stało się zadość

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił warszawskiego działacza miejskiego Jana Śpiewaka – potwierdził portal tvp.info. Śpiewak ujawnił, że córka byłego...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Sztabowcy starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, w związku z ogłoszeniem daty wyborów, poinformowali o wznowieniu działalności sztabu i kampanii wyborczej. Oznajmili, że na trasę wróci Dudabus, którym prezydent przez najbliższe trzy tygodnie będzie kontynuował „intensywny objazd kraju”, by spotykać się i rozmawiać z wyborcami.

Rano Andrzej Duda na pokładzie Dudabusa wyruszył w trasę na Śląsk. W podróży towarzyszą mu m.in. prezydencki rzecznik Błażej Spychalski, a także kilka osób z młodzieżówki PiS.

Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa, w autobusie, którym podróżuje prezydent, znajduje się tylko kilkanaście osób. Spotkanie w Katowicach zaplanowano na godz. 16.

Prezydenta odjeżdżającego spod sztabu wyborczego żegnało kilkudziesięciu sympatyków, którzy skandowali: „Andrzej Duda!”. Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter mieszany – wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej