Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Słynny bramkarz gra na nowej pozycji w... zespole rockowym [WIDEO]

Piłkarską karierę Petr Cech zakończył zaledwie rok temu (fot. YouTube/ Ian Wills)

Słynny bramkarz Petr Cech, który piłkarską karierę zakończył rok temu, ma kolejny pomysł na pozasportowe życie. Czech zagrał na perkusji na nowym albumie brytyjskiego rockowego zespołu Wills & The Willing.

Były gwiazdor niemieckiej piłki: Lewandowski ma obsesję na punkcie goli

Dieter Mueller uważa, że Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej kompletnych piłkarzy w świecie. – A na punkcie zdobywania goli ma wręcz...

zobacz więcej

Były piłkarz planuje też udział w trasie koncertowej zespołu, jak tylko na Wyspach Brytyjskich ustanie pandemia koronawirusa. Cech pojawił się w teledysku promującym piosenkę Iceberg, która ma być pierwszym singlem na nowym albumie „London Country”.

Z liderem grupy Ianem Willsem czeskiego bramkarza poznał jeden z kolegów piłkarzy z Chelsea Londyn.

– Jak tylko się poznaliśmy, zaczęliśmy rozmawiać o muzyce i stwierdziłem, że może uda nam się coś zrobić wspólnie. Ian zaprosił mnie na próby i tak się to zaczęło – powiedział 38-letni Cech, który od roku jest doradcą w Chelsea Londyn.


Ze sportem ma nadal kontakt, i to nie tylko z piłką. W listopadzie zagrał na bramce w... trzecioligowym zespole hokeja na lodzie Guildford Phoenix. Muzyka jest od dawna pasją byłego reprezentanta Czech. W przeszłości był perkusistą zespołu Eddie Stoilow, a ze słynnym perkusistą Rogerem Taylorem z Queen nagrał charytatywną piosenkę „That's Football”. Cech był bramkarzem Chelsea w latach 2004-15, bronił także barw Arsenalu Londyn (2015-19). Na liście trofeów wywalczonych z Chelsea ma m.in. cztery mistrzostwa Anglii oraz triumf w Lidze Mistrzów 2011/12 i w Lidze Europy 2012/13.

źródło:

Zobacz więcej