RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka Lewicy o wymianie kandydatów na prezydenta: To robienie z ludzi idiotów

Spadają sondaże kandydata Lewicy na prezydenta. Przy zaledwie kilkuprocentowym poparciu dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Koalicja Obywatelska zdecydowała się zmienić kandydata. Czy podobnego ruchu nie rozważała lewicowa koalicja z Robertem Biedroniem? – Wyborcy Lewicy idiotami nie są – odpowiada rzeczniczka ugrupowania Anna Maria Żukowska. W programie „Kwadrans Polityczny”, odnosząc się do zamiany kandydata KO, stwierdziła, że „to robienie z ludzi idiotów”.

Odbicie w sondażach? Zmiana rozkładu sił w II turze

Prezydent Andrzej Duda nieznacznie powiększył przewagę w hipotetycznej drugiej turze wyborów prezydenckich nad kandydatem PO Rafałem Trzaskowskim –...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Uważam, że jak się zmienia kandydata, który miał być wcześniej „najwspanialszym” i „najcudowniejszym” kandydatem, to się robi z ludzi idiotów – powiedziała na antenie TVP1 Żukowska.

Posłanka Lewicy zaznaczyła, że „takich głupich opowiastek” nie chce serwować wyborcom Lewicy. – Ten kandydat był najcudowniejszy, ale teraz ten będzie najcudowniejszy. Tutaj coś się nie klei z logiką – uznała posłanka.

Przypominając hasło wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej „Prawdziwa prezydent, pewna przyszłość” stwierdziła, że „najmniej pewną przyszłością okazała się przyszłość Kidawy-Błońskiej jako kandydatki na prezydenta”.

Jak zaznaczyła, Lewica zamierza być konsekwentna, a jej wyborcy „nie są idiotami”.

– Uważam, że naszym problemem jako formacji w takich wyborach, kiedy jest jeden kandydat i na liście nie można sobie wybrać a to kandydata Razem, a to kandydata Wiosny czy kandydata SLD, jest polaryzacja – powiedziała Żukowska. Jak jednak dodała, tego „nie przeskoczą”, zmieniając kandydata na kogokolwiek innego.

źródło:
Zobacz więcej