Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Tragiczny pożar w wieżowcu. Ewakuowano ponad 200 osób

Powołany został sztab kryzysowy (fot. PAP/Mateusz Marek, zdjęcie ilustracyjne)

Jedna osoba nie żyje, cztery ranne trafiły do szpitala, a około 200 zostało ewakuowanych po nocnym pożarze, do którego doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie – poinformowała w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Bomba przy plaży miejskiej na Mazurach. Saperzy wyciągnęli panzerfausta

Saperzy podjęli i wywieźli na poligon niewybuch znaleziony w jeziorze koło plaży miejskiej w Orzyszu na Mazurach. Ewakuowani na czas trwania tej...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na czwartym piętrze w jednej z klatek wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie służby otrzymały około godz. 23 w czwartek. Akcja gaśniczo-ratownicza trwała ponad 5 godzin.

– Nie żyje 67-letnia kobieta, która wyszła na zadymioną klatkę i zatruła się tleniem węgla. Natomiast lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, oraz jeszcze trzy osoby – kobieta i dwóch mężczyzn – zostali przewiezieni do szpitala. Z mieszkań z dwóch klatek schodowych wieżowca ewakuowano około 200 osób – poinformowała kom. Kosiec.

Przekazała, że powołany został sztab kryzysowy. – Od decyzji inspektora nadzoru budowlanego będzie zależało, czy i kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze spółdzielnią mieszkaniową – powiedziała kom. Kosiec.

źródło:

Zobacz więcej