RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szumowski: Nigdy nie występowałem o ochronę, ale lepiej dmuchać na zimne

Szumowski przyznał, że obawia się swoje życie, dlatego od kilku dni korzysta z ochrony funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Nigdy nie występowałem o ochronę, ale w obecnym nasileniu kampanii hejtu doszło do tego, że dostaję szereg gróźb karalnych; lepiej dmuchać na zimne – powiedział „Super Expressowi” minister zdrowia Łukasz Szumowski, informując o przyznanej mu ochronie SOP.

Jest śledztwo ws. grożenia śmiercią ministrowi Szumowskiemu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje postępowanie w sprawie gróźb karalnych pozbawienia życia Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego –...

zobacz więcej

Minister zdrowia dostał ochronę SOP we wtorek. „W obecnym nasileniu kampanii hejtu i kampanii nienawiści doszło do tego, że dostaję szereg gróźb karalnych, zagrażających mojemu życiu. Co więcej, osoby które występują publicznie w mojej obronie, również tego typu groźby otrzymują. To pokazuje, do czego prowadzi kampania oszczerstw” – powiedział Szumowski.

Jak dodał, nie jest przyzwyczajony „do tej kłopotliwej, dziwnej sytuacji”. „Nigdy nie występowałem o ochronę i czuję się trochę nieswojo. To nowość w moim życiu i czuję się z tym dyskomfortowo, ale to decyzja szefa MSWiA” – zaznaczył.

„Widzieliśmy tragedie, które się zdarzyły w przeszłości. Mam tu na myśli choćby prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Lepiej zapobiegać i dmuchać na zimne. Chodzi o to, żeby nie wydarzyła się kolejna tragedia” – podkreślił minister zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej