RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słonica zjadła ananasa wypchanego petardami. Zwierzę konało kilka dni z bólu

Zwierzęcia nie udało się uratować (fot. PAP/EPA/JOEL CARRETT, zdjęcie ilustracyjne)
Zwierzęcia nie udało się uratować (fot. PAP/EPA/JOEL CARRETT, zdjęcie ilustracyjne)

Urzędnicy w Indiach badają sprawę śmierci ciężarnego słonia, który zjadł ananasa wypchanego petardami. Zwierzę konało w męczarniach przez kilka dni. Niestety nie udało się go uratować.

Policjanci znaleźli zwłoki porwanych funkcjonariuszy

Meksykańscy policjanci odnaleźli zwłoki siedmiu funkcjonariuszy, którzy zaginęli w zeszłym tygodniu w zachodnim stanie Jalisco (Meksyk). Ciała...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w stanie Kerala na Wybrzeżu Malabarskim (Indie). Informację o śmierci ciężarnej słonicy zamieścił jeden z urzędników leśnych w mediach społecznościowych.

Zwierzę miało zjeść ananasa wypchanego petardami, które wybuchły w pysku. Weterynarze próbowali pomóc słonicy, która jak się okazało była w drugim miesiącu ciąży. Zwierzę konało w męczarniach przez kilka dni, aż w końcu zmarło.

„Kiedy ją zobaczyłem, stała w rzece bez żadnego hałasu. Prawdopodobnie odczuwała ulgę, gdy zanurzyła pysk w wodzie” – powiedział jeden z urzędników leśnych dla BBC.

Słoń stał w wodzie przez kilka dni, nawet gdy pracownicy dzikiej przyrody i weterynarze próbowali mu pomóc. „Staraliśmy się jak najlepiej ratować życie matki i dziecka, ale nam się nie udało” – powiedział pracownik leśnictwa.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za całym incydentem. Departament leśny w Kerali ogłosił, że kilka podejrzanych osób było już przesłuchiwanych. Z kolei minister środowiska Prakash Javadekar zapowiedział, że zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej