RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Łapówki na granicy. CBA zatrzymało byłego funkcjonariusza

Powraca sprawa korupcji celników (fot. CBA)
Powraca sprawa korupcji celników (fot. CBA)

Agenci CBA zatrzymali byłego funkcjonariusza Służby Celnej. Mężczyzna brał łapówki w zamian za odprawę poświadczających nieprawdę dokumentów. W śledztwie zarzuty usłyszało już 36 osób.

Fikcyjne faktury na kilka milionów. CBA zatrzymało dwóch biznesmenów

Kolejne osoby podejrzane o obrót fikcyjnymi fakturami zatrzymali agenci CBA. To dwóch biznesmenów z Wielkopolski – poinformował w rozmowie z...

zobacz więcej

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski, zatrzymania dokonali agenci z delegatury Biura w Rzeszowie.

– Są to kolejne czynności w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez celników na Podkarpaciu i wyłudzaniu podatku na podstawie dokumentów zwrotu VAT dla podróżnych (Tax Free). Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało 36 osób – mówi nam rzecznik.

Według ustaleń CBA najpierw przedsiębiorcy wystawiali deklaracje Tax Free, w których poświadczali nieprawdę co do faktu sprzedaży towarów. Takie fikcyjne dokumenty trafiały do odprawy celnej. Uczestniczący w procederze celnicy potwierdzali rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej.

– Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany mężczyzna przyjmował łapówki w zamian za odprawę poświadczających nieprawdę dokumentów – dodaje Brodowski. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie. Śledztwo jest w toku. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej