Pogoda może pokrzyżować nasze plany na weekend

Na prawdziwą letnią aurę jeszcze poczekamy (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Jak informują synoptycy, najbliższy weekend zapowiada się ciepło, ale deszczowo. Miejscami spodziewajmy się także burz i opadów gradu.

Gdy opadła woda, mieszkańcy zobaczyli rakiety. Nurkowie w akcji

Nurkowie minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia wspólnie z 21. Patrolem Saperskim z Krosna Odrzańskiego wydobywają arsenał amunicji z...

zobacz więcej

W piątek w kraju zachmurzenie na ogół duże, tylko na zachodzie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem, zwłaszcza w centrum i na wschodzie kraju.

Od 19 do 23 st. na wschodzie, chłodniej, na zachodzie od 15 do 19 st.; najchłodniej nad samym morzem i w kotlinach sudeckich, około 14 st. Wiatr przeważnie umiarkowany.

W nocy przejaśnienia i rozpogodzenia w centrum , na wschodzie deszcz i burze. Od 8 do 12 st., cieplej na wschodnich krańcach, około 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami, zwłaszcza po południu przelotne deszcze. Od 15 st. na wybrzeżu, około 19 st. na zachodzie, do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

źródło:

Zobacz więcej