Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 5.06 – najwięcej infekcji w tym miesiącu

W stolicy potwierdzono ponad 1,2 tys. przypadków Covid-19 (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)

W województwie mazowieckim odnotowano w ciągu ostatniej doby 50 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej w czerwcu. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków wirusa SARS-CoV-2 na Mazowszu to już ponad 3,7 tys., z czego 1 240 w Warszawie. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje także o śmierci z powodu Covid-19 dwóch osób.

Tarcza 4.0 uchwalona przez Sejm. Dopłaty do kredytów i dłuższy zasiłek opiekuńczy

Sejm uchwalił tak zwaną Tarczę antykryzysową 4.0, która wprowadza m.in. dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm znajdujących się w trudnej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii na Mazowszu zmarło 281 osób zakażonych koronawirusem.

Z danych wojewódzkiego sanepidu – podanych w czwartek po południu – wynika, że aktualnie objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 19 524 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajdują się 1 763 osoby.

W sumie liczba chorych na Covid-19 Polsce to 25 048. 1 117 z nich zmarło.

Województwo mazowieckie jest drugie pod względem liczby pacjentów zakażonych koronawirusem.

Madryt zmienił zdanie. Otworzy granice dla turystów dopiero 1 lipca

Rząd Hiszpanii wycofał się w czwartek po południu z porannej deklaracji minister turystyki Reyes Maroto, która ogłosiła, że granice z Francją i...

zobacz więcej

Z danych resortu zdrowia wynika, że na pierwszym miejscu statystyk zakażeń znajduje się woj. śląskie, zaś trzecie jest dolnośląskie, z odpowiednio: 8 786 i 2 660 osobami zakażonymi.

Z 50 nowo odnotowanych na Mazowszu zakażeń najwięcej (19) pochodzi z powiatu warszawskiego. Pozostałe potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to osoby obu płci wykazane w powiatach: garwolińskim (1), kozienickim (2), legionowskim (1), mińskim (1), ostrołęckim (1), otwockim (1), piaseczyńskim (2), pruszkowskim (2), radomskim (18), węgrowskim (1), wołomińskim (1).

Jak dotąd na Mazowszu odnotowano 1 862 ozdrowieńców; ta liczba w ciągu ostatniej doby wzrosła o kolejnych 18 osób, które pokonały Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej