Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Hakerzy z Iranu i Chin próbowali włamać się na konta kampanii Trumpa i Bidena

Sprawa dotyczy kampanii wyborczej w USA (fot. Doug MIlls-Pool/Getty Images; Ryan Collerd/Bloomberg via Getty Images)

Hakerzy związani ze służbami Iranu i Chin usiłowali uzyskać dostęp do kont e-mailowych kampanii wyborczych kandydatów w wyborach prezydenckich w USA, Donalda Trumpa i Joe Bidena – twierdzi ekspert Google ds. cyberbezpieczeństwa Shane Huntley.

Cyberatak wymierzony w wojska USA w Polsce. Hakerzy podszyli się pod znany portal

Wiadomości mailowe wysłane przez osoby podszywające się pod pracowników Grupy Defence24 trafiły do wybranych instytucji – donosi portal...

zobacz więcej

W czwartkowym wpisie na Twitterze, Huntley, który kieruje Grupą Analizy Zagrożeń w Google, stwierdził, że jego zespół wykrył próby „phishingu” wspieranych przez państwa hakerów wobec pracowników kampanii.

Phishing polega na podszywaniu się pod inne osoby lub instytucje w celu wyłudzenia danych, zwykle za pomocą wejścia na zainfekowaną wirusem stronę. Według Huntleya, hakerzy z irańskich służb próbowali uzyskać dostęp do kont e-mailowych kampanii Trumpa, zaś Chińczycy – do kampanii Bidena.

Przedstawiciel firmy poinformował, że nie wykryto oznak włamania się na dane konta, a ich właściciele zostali powiadomieni o próbach hakerów.

źródło:
Zobacz więcej