RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

140 km/h przez miasto. Na początek tysiąc złotych mandatu [WIDEO]

Policjanci zaczęli nagrywać rajd kierowcy kiedy wyprzedził ich nieoznakowany radiowóz. Pędził dalej niemal 140 km/h ulicami Wrocławia. – Wielokrotnie zmieniając pasy, ale nie używając kierunkowskazów – mówi nam st. sierż. Paweł Noga KMP we Wrocławiu i dodaje, że tłumaczenia nie było, za to kara była dotkliwa.

Pirat zdobył 259 punktów karnych

35-letni kierowca z Opatowa dostał 259 punktów karnych. Policjanci naliczyli je na podstawie kilkudziesięciu nagrań, które wysłano na skrzynkę...

zobacz więcej

Nagranie pochodzi z popołudniowego patrolu grupy Speed, która jeździła po ulicach Wrocławia. W pewnym momencie nieoznakowany radiowóz wyprzedził jadący ze sporą prędkością citroen.

Pomiar pokazał prędkość 137 km/h. Do tego jadąc za piratem policjanci zarejestrowali, że kierowca wielokrotnie zmieniał pas ruchu nie sygnalizując manewru. Kiedy już zatrzymali auto okazało się, że kierunkowskazy były sprawne.

41-letni kierowca nie miał nic na swoją obronę. Dostał mandat w wysokości tysiąca złotych, 12 punktów karnych i na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

Policjanci apelują o odpowiedzialną jazdę i wskazują, że maksymalną prędkość 41-latek osiągnął w miejscu gdzie 7 maja zginął kierowca innego samochodu, a na poboczu wciąż wisi wieniec upamiętniający tę tragedię.

źródło:
Zobacz więcej