Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zwłoki zaginionego 4-latka w stawie. Prokuratura podała przyczynę zgonu

Ciało odnaleziono po kilku godzinach poszukiwań (fot. PAP/Tomasz Waszczuk, zdjęcie ilustracyjne)

Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 4-letniego chłopca, którego ciało odnaleziono w stawie po kilkugodzinnych poszukiwaniach. Odbyła się już sekcja zwłok. Śledczy wskazali na prawdopodobną przyczynę zgonu.

Tragiczny finał poszukiwań 4-latka. Dziecko nie żyje

– Nie żyje poszukiwany 4-letni Marek. Płetwonurkowie odnaleźli ciało chłopca w stawie, kilkaset metrów od domu dziecka. Trwa dochodzenie –...

zobacz więcej

We wtorek po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleziono ciało 4-letniego chłopca z miejscowości Burzec w powiecie łukowskim. Zwłoki znajdowały się w zbiorniku wodnym.

– Prokuratura wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia – poinformowała prokurator Katarzyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W czwartek śledczy przeprowadzili sekcję zwłok dziecka. Jako bezpośrednią przyczynę śmierci 4-latka biegły wstępnie wskazał utonięcie. Teraz trwają przesłuchania świadków oraz członków rodziny chłopca.

Jak ustalili policjanci, 4-latek przed południem wyszedł przez otwartą bramę z terenu posesji rodziny i poszedł w nieustalonym kierunku. Chłopiec był poszukiwany przez kilka godzin. W poszukiwaniach uczestniczyli m.in przewodnicy z psami tropiącymi, jednostki straży pożarnej, pracownicy nadleśnictwa.

źródło:
Zobacz więcej