Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Premier: Polska będzie mieć spadek PKB. Najniższy ze wszystkich państw UE

Będzie prawdopodobnie spadek PKB. Spadek najmniejszy wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że w dobie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa wdrożono rządowe programy ukierunkowane na ochronę miejsc pracy. – To rzeczywiście na razie się sprawdza i będziemy robili wszystko, żeby w najbliższych miesiącach sprawdzało się jeszcze lepiej – zapewnił szef rządu.

Premier Morawiecki do opozycji: Nauczcie się języka polskich interesów [WIDEO]

Mówicie o nauce obcych jezyków, nauczcie się jednego, najważniejszego języka. Jezyka polskich interesów; jak jeździcie za granicę, dbajcie o...

zobacz więcej

– Pół miliona przedsiębiorców już otrzymało wsparcie na różne sposoby, ale przede wszystkim przez bezpośrednią dopłatę. Najważniejsze dla mnie jest to, że tarcze ratują miejsca pracy. Będziemy starali się je rozszerzać – powiedział szef rządu.

Morawiecki podziękował także prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomysł i za propozycję legislacyjną dot. dodatku solidarnościowego w wysokości 1400 zł. – Dla niektórych z państwa jest to ściema, a ja powiem, że to jest ratunek dla wielu osób – powiedział premier.

– Jesteśmy tym rządem, który z dumą chce prosić o wotum zaufania. Bo rodzina jest dla nas świętością. Rodzina jest jednym z najważniejszych paradygmatów całej polityki. Po to jesteśmy w polityce, żeby była silna rodzina polska i silne państwo – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej