Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Papież Franciszek przekazał na aukcję rower mistrza świata

Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Papież Franciszek przekazał na aukcję rower, który otrzymał w darze od mistrza świata w kolarstwie szosowym, Słowaka Petera Sagana. Uzyskane środki zostaną przekazane szpitalom w Brescii i Bergamo, których personel z ogromnym poświęceniem pomagał chorym na koronawirusa.

Papież Franciszek w roli żebraka. Murale w Mediolanie

Papież Franciszek w roli bezdomnego. W Mediolanie pojawiły się nowe murale przedstawiające biskupa Rzymu, który żebrze o pieniądze. Malowidła –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Aukcję organizują między innymi watykański klub sportowy Athletica Vaticana i włoski związek lekkoatletyczny. Wśród jej organizatorów jest przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi.

Pamiątki i przedmioty do licytacji przekazali również wybitni włoscy sportowcy. Najpopularniejsza włoska sportsmenka, pływaczka Federica Pellegrini podarowała swój kostium, a były piłkarz, mistrz świata i kapitan AS Roma Francesco Totti, przekazał podpisaną koszulkę i kapitańską opaskę.

Licytowane będą również trofea sportowe przekazane przez łyżwiarkę Karolinę Koestner i Aleksa Zanardiego, byłego kierowcę wyścigowego, który w wypadku stracił obie nogi, a potem wywalczył dwa złote medale na paraolimpiadzie w Londynie. Aukcja rozpocznie się 8 czerwca na platformie CharityStars.com.

źródło:
Zobacz więcej