Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dublińczycy zaniepokojeni inwazją szczurów. Sprawą zajęła się rada miasta

Szczury w Dublinie wchodzą do mieszkań i grasują w śmieciach (fot. Shutterstock/Chanawat Phadwichit)

Inwazja szczurów w Dublinie destabilizuje codzienność Irlandczyków. Gryzonie wdzierają się do mieszkań, samochodów i okupują otwarte przestrzenie. Mieszkańcy żalą się na sytuację, która trwa już od kilku miesięcy. Rada miasta oznajmiła, że podjęto już liczne działania, aby poradzić sobie z problemem.

Szczury coraz bardziej agresywne podczas epidemii. Sięgają po kanibalizm

W trakcie pandemii koronowirusa w Nowym Jorku i innych amerykańskich miastach zaobserwowano coraz bardziej agresywne zachowanie szczurów. Wychodzą...

zobacz więcej

Szczury wdzierają się do jednego z kompleksów mieszkalnych w Dublinie. Podejrzewa się, że jedną z przyczyn jest wyrzucanie domowych odpadów w niedozwolonym miejscu. Inne prawdopodobne czynniki to mniejsza liczba pieszych w okolicy z powodu epidemii koronawirusa oraz bliskość rzeki Liffey.

Jak podają irlandzkie media, mieszkańcy zauważają szczury wyłaniające się znad brzegów rzeki, biegające między pojemnikami na śmieci oraz wychodzące z kanalizacji. Niektórzy natrafili też na szczurze odchody pozostawione w sypialniach i silnikach samochodów. Część osób wzięła sprawę w swoje ręce, ustawiając pułapki.

Lokalne władze poinformowały w komunikacie, że badana jest kwestia ewentualnego powiązania inwazji z pracami budowlanymi w pobliżu. Dodano też, że sprawdzono już rurociągi oraz naprawiono wszelkie szkody spowodowane przez gryzonie.

Jak przekazano, prowadzone jest już kolejne dochodzenie w tej sprawie. Rada miasta twierdzi też, że różne regulacje prawne ograniczają możliwość rozkładania trutki na szczury.

źródło:
Zobacz więcej