SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Admin SokuzBuraka z Tuskiem zbiera podpisy w Brukseli

Na towarzystwo byłego premiera uwagę zwrócił jeden z internautów (fot. tt/@JohnMcRac)
Na towarzystwo byłego premiera uwagę zwrócił jeden z internautów (fot. tt/@JohnMcRac)

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak były premier w rządzie PO-PSL Donald Tusk zbiera podpisy pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Towarzyszy mu m.in. twórca hejterskiego SokuzBuraka.

RAPORT: KAMPANIA 2020

Na to, kto towarzyszy Tuskowi, uwagę zwrócił jeden z internautów.

„Dziś w Brukseli z Donaldem Tuskiem i Pawłem Grasiem podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego zbiera Marcin Mycielski, administrator hejterskiej strony Sok z Buraka (z profilu)” – napisał jeden z internautów.

„Jesteśmy wściekli”. Gazeta Wyborcza zbiera podpisy dla kandydata KO

W piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” będzie można znaleźć formularz do zbierania podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta RP. Ze względu na...

zobacz więcej

Mycielski ostatnio pełnił funkcję szefa belgijskiego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kandydatka jednak wycofała się, a jej miejsce zajął Rafał Trzaskowski.

Wcześniej o Mycielskim głośno było na początku stycznia, kiedy to prawdopodobnie na skutek usterki na Facebooku pojawiły się informacje dotyczące tego, kto może publikować na poszczególnych fanpage'ach.

Jak się okazało, w zakładce „członkowie zespołu” na znanej hejterskiej stronie SokzBuraka wyświetla się profil Marcina Mycielskiego (podpisanego: Martin Mycielski) – opozycyjnego dziennikarza i działacza inicjatyw antyrządowych. Mycielski jest byłym brukselskim korespondentem „Gazety Wyborczej” oraz założycielem międzynarodowego Komitetu Obrony Demokracji (KOD International). Aktywnie angażuje się w działalność Fundacji Otwarty Dialog, której szefowa Ludmiła Kozłowska w sierpniu zeszłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Niedługo potem otrzymała prawo pobytu w Belgii. Na portalach społecznościowych jest wiele wspólnych zdjęć Mycielskiego z Kozłowską i jej mężem Bartoszem Kramkiem.

Facebookowa strona SokzBuraka, która istnieje w sieci od pięciu lat, a którą „lubi” ponad 800 tys. osób, jest przestrzenią, gdzie powstały już setki hejterskich i fejkowych wpisów. Większość z nich dotyczy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jej treści uderzają też w Kościół katolicki i dziennikarzy TVP. Strona udostępniała również materiały przychylne m.in. obecnemu prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

źródło:
Zobacz więcej