Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Kuzyn prezydenta Sudanu Południowego zastrzelił pięć osób

Sprawca jest w stanie krytycznym (fot. Pexels)

Pięć osób zginęło w strzelaninie w Dżubie, stolicy Sudanu Południowego. Sprawca został zatrzymany. Media ujawniły, że to kuzyn prezydenta kraju Salvy Kiir Mayardita. Okoliczności tragedii nie są znane.

Zamieszki w USA. Obama mówi o „okazji na przebudzenie ludzi”

Barack Obama zabrał głos ws. protestów po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Były prezydent USA powiedział, że obecna sytuacja to „okazja na...

zobacz więcej

Biuro prezydenta potwierdziło, że w środę rano doszło do strzelaniny. Sekratarz prasowy głowy państwa teny Ateny Wek Ateny wydał oświadczenie, w którym wskazał, że prezydent „jest zasmucony incydentem, który miał miejsce w dzielnicy Sherikat w Dżubie”.

W komunikacie dodano, że Mayardita potępił strzelaninę i wskazał, że wszczęto dochodzenie. „Sprawca został aresztowany i obecnie przebywa w stanie krytycznym w szpitalu, gdzie jest pilnowany przez funkcjonariuszy”.

Media informują, że mężczyzna, którym miał być syn prezydenta, zastrzelił pięć osób – czterech mężczyzn oraz kobietę. Ateny zdementował informację, że mordercą jest syn głowy państwa. „To daleki krewny prezydenta i działał sam” – zapewnił.

„Podejrzany nazywa się Lual Akook Wol Kiir i jest kuzynem prezydenta. Syn prezydenta nazywa się Lual Salva Kiir Mayardit i nie jest zamieszany w incydent” – podkreślił.

Po strzelaninie w Sherikat doszło do wystąpienia mieszkańców, którzy blokowali drogi i palili opony.

źródło:
Zobacz więcej