Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Strażnicy kolonii karnej maltretowali więźnia z nazwiskiem Putin

W tej sprawie wszczęto postępowanie karne (fot. Yuri Smityuk\TASS via Getty Images)

W obwodzie twerskim w centralnej Rosji wszczęto postępowanie karne z powodu pobicia przez strażników kolonii karnej więźnia o nazwisku Putin. Według portalu Gulagu.net osadzony padł ofiarą agresji ze strony strażników właśnie z powodu swego nazwiska.

Strzelanina w Londynie. Ranne dziecko

Cztery osoby - tym dziecko - zostały ranne w wyniku strzelaniny w Harlesden w północnej części Londynu. Sprawca ataku nie został zatrzymany. Jak...

zobacz więcej

Postępowanie dotyczy wydarzeń z 2016 roku. Obrońcy praw człowieka uzyskali nagranie wideo zrobione 31 grudnia 2016 roku, na którym widać, jak funkcjonariusze maltretują i biją więźnia Wasilija Putina. Strażnicy byli niezadowoleni, że muszą pracować w noc noworoczną, ponadto nie podobało im się nazwisko osadzonego – podał Gulagu.net.

Problem przemocy wobec więźniów jest nagłaśniany przez rosyjskich obrońców praw człowieka i media niezależne. Najgłośniejszym tego rodzaju przypadkiem w ostatnich latach było zarejestrowane przez kamery wideo - noszone przez samych funkcjonariuszy służby więziennej – torturowanie przez strażników mężczyzny, osadzonego w kolonii karnej w Jarosławiu. Po tym, gdy nagranie opublikowała niezależna „Nowaja Gazieta”, aresztowanych zostało 12 funkcjonariuszy.

Federalna Służba Więzienna (FSIN) obiecała wówczas, że skontroluje wszystkie przypadki stosowania przemocy w koloniach karnych i aresztach śledczych.

źródło:

Zobacz więcej