Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Jest śledztwo ws. grożenia śmiercią ministrowi Szumowskiemu

Szef resortu zdrowia od kilku dni dostaje groźby (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje postępowanie w sprawie gróźb karalnych pozbawienia życia Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego – poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Mirosława Chyr.

Dwie kolejne ofiary koronawirusa, większość nowych zakażeń na Śląsku

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 24 826. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 139 nowo odnotowanych...

zobacz więcej

Jak przekazała Mirosława Chyr, podstawą wszczęcia postępowania była wiadomość przesłana za pośrednictwem poczty elektronicznej do Kancelarii Ministerstwa Zdrowia. – Trwają czynności zmierzające do wykrycia sprawcy – przekazała Chyr.

Informację o wszczęciu śledztwa jako pierwszy podał portal RMF FM 24, który informował, że od kilku szef resortu zdrowia dostaje groźby.

Chodzi o wiadomości, w których ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni, a które są przesyłane zarówno na służbową skrzynkę ministra zdrowia, jak i na prywatny numer telefonu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w związku z tym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński postanowił przyznać Łukaszowi Szumowskiemu ochronę.

źródło:

Zobacz więcej