Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Piwo grozy. Są ofiary śmiertelne

Źle uwarzone piwo zawierał metanol (fot. Pixabay)

10 mężczyzn zatruło się piwem własnej produkcji, sześciu z nich zmarło – podają media w RPA. Tamtejsza policja wszczęła dochodzenie.

Alkohol miał ich uzdrowić z koronawirusa. 27 osób nie żyje

27 osób zmarło w Iranie po spożyciu metanolu; dały one wiarę pogłoskom, że alkohol pomaga wyleczyć z koronawirusa – podała irańska agencja prasowa...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w Masiphumelele, miejscowości leżącej nieopodal Kapsztadu. – 10 obywateli Zimbabwe trafiło do szpitala False Bay, gdzie sześciu z nich zmarło – przekazał płk Andre Traut z lokalnej policji.

– Czterech mężczyzn wciąż jest hospitalizowanych, jeden w False, trzech w szpitaul Victorii. Wszczęto dochodzenie w sprawie śmierci ich towarzyszy, ale ta wciąż nie została dokładnie ustalona – dodał oficer.

Media informują, że mężczyźni zatruli się metanolem. Rzecznik służb medycznych Prowincji Przylądkowej Zachodniej Natalie Watlington potwierdziła te doniesienia.

– Apelujemy o unikanie konsumowania trunków własnej roboty, które mogą zawierać metanol jako substytyt alkoholu, co może zagrażać zdrowiu i życiu – oświadczyła.

źródło:
Zobacz więcej