Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Niemcy chcą wzmacniać gospodarkę. 130 mld euro na pakiet pomocowy

oalicja SPD, CDU i CSU uzgodniła pakiet stymulacyjny dla niemieckiej gospodarki (fot. Maja Hitij/Getty Images)

Koalicja SPD, CDU i CSU uzgodniła pakiet stymulacyjny dla niemieckiej gospodarki, który ma pomóc przedsiębiorcom pokonać kryzys wywołany epidemią. Główne punkty programu to obniżka podatku VAT, wsparcie dla rodzin, więcej pieniędzy dla powiatów, gmin i miast.

Wzrost zachorowań na koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów

Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa zwiększyła się w Niemczech w ciągu ubiegłej doby o 394 – poinformował Instytut Roberta...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wartość pakietu to 130 mld euro. Eksperci podkreślają, że głównym punktem jest obniżka z 19 do 16 proc. podatku VAT. Ma ona obowiązywać od 1 lipca do 31 grudnia tego roku.

Znajdujące się w trudnej sytuacji gminy otrzymają pomoc federalną. Rodziny dostaną jednorazowo 300 euro na każde dziecko.

Przeznaczono dodatkowe 25 mld euro na pomoc dla małych i średnich firm zagrożonych bankructwem. Rząd obiecał ratować między innymi niemieckie lasy i przemysł drzewny oraz kolej.

Jak twierdzi minister gospodarki, pakiet pomocowy wprowadzi Niemcy na ścieżkę szybkiego i zrównoważonego rozwoju. Program chwalą przedstawiciele małych i średnich niemieckich przedsiębiorstw, a także lokalnych władz.

źródło:
Zobacz więcej