Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sam na siebie doniósł, że zabije Trzaskowskiego. 41-latek zatrzymany

Zatrzymany 41-latek nie był w przeszłości notowany (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który groził, że zabije prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Jeszcze w czwartek mężczyzna ma usłyszeć zarzuty.

Wybory prezydenckie 2020. Elżbieta Witek ogłosiła datę

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała 28 czerwca jako datę wyborów prezydenckich. – Wybór prezydenta to polska racja stanu – podkreśliła na...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział portalowi tvp.info, że mężczyzna o swoich zamiarach poinformował w środę telefonicznie Kancelarię Prezydenta RP.

Informacje o zagrożeniu policji przekazali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Andrzej Borowiak.

Ponieważ wszystkie tropy wiodły do Poznania, sprawę przejęli funkcjonariusze z tej jednostki. Po kilku godzinach policjanci służby kryminalnej ujęli 41-letniego mieszkańca Poznania.

Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego; nie został jeszcze przesłuchany. Prawdopodobnie w czwartek usłyszy zarzuty.

Mężczyzna nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy.

O incydencie poinformowany został Rafał Trzaskowski. Jak dodaje policja, polityk złożył zawiadomienie o przestępstwie na jego szkodę.

źródło:
Zobacz więcej