Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Barykada z tirów na A4. Kierowcy zatrzymali 80-latka, który pruł pod prąd

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na autostradzie A4 (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

80-letni kierowca przejechał osiem kilometrów pod prąd autostradą A4 zanim zatrzymała go policja. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć, dlaczego jechał na złym pasie. Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Pijana pielęgniarka przyjmowała pacjentów w przychodni

Dwa promile alkoholu miała w wydychanym powietrzu pielęgniarka w jednej z przychodni w Gdańsku. Alkohol wyczuł od niej pacjent.

zobacz więcej

Do nietypowej sytuacji na drodze doszło we wtorek przed południem na małopolskim odcinku autostrady A4 w kierunku Katowic, na wysokości węzła Rudno.

Funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji otrzymali zgłoszenie że autostradą „pod prąd” miał jechać samochód Renault Clio. Pojazd przejechał około 8 kilometrów. Dalszą drogę mężczyźnie zablokowali kierowcy tirów.

Okazało się, że prowadzącym pojazd jest 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Nie był w stanie powiedzieć policjantom, z jakiego powodu znalazł się na autostradzie na przeciwnym pasie ruchu.

Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Mężczyzna został też ukarany mandatem. Policja skieruje też wniosek do sądu o badanie psychofizyczne mężczyzny.

źródło:
Zobacz więcej