Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dwie kolejne ofiary koronawirusa, większość nowych zakażeń na Śląsku

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 24 826. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 139 nowo odnotowanych infekcjach, z których najwięcej potwierdzono w województwie śląskim: 104. W ostatnich godzinach zmarło dwoje kolejnych pacjentów. Z kolei ponad 12,2 tys. osób wyzdrowiało już z Covid-19.

George Floyd miał koronawirusa. Nowe wyniki autopsji zabitego mężczyzny

Zmarły w ubiegły poniedziałek Afroamerykanim George Floyd, którego śmierć stała się zarzewiem brutalnych protestów w USA, miał koronawirusa. Taką...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wskazano w komunikacie resortu, nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

W ostatnich godzinach z powodu Covid-19 zmarły dwie osoby. To 67-letni pacjent hospitalizowany w Raciborzu (Śląsk) i 83-letnia kobieta ze Zgierza (woj. łódzkie).

Oznacza to, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa od początku epidemii w Polsce wzrosła do 1 117, zaś liczba osób zakażonych – 24 826.

Wcześniej w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że wyzdrowiało już 12 227 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – w środę było to 12 014 osób.

Więzień uciekł ze szpitala w Warszawie. Czekał na wynik testu na koronawirusa

Jeden z więźniów uciekł ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdy oczekiwał na wynik badania w kierunku Covid-19. „Więzień natychmiast został...

zobacz więcej

W porannym zestawieniu wskazano, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2101 osób. Osoby te nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub są chore na COVID-19 (to wiadomo dopiero po wykonaniu testu).

Resort poinformował też, że kwarantanną objętych jest 79 341 osób. Najczęściej są to osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto na tę chwilę 18 721 osób.

źródło:
Zobacz więcej