RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podróbki ubrań za ponad milion. Sukces KAS i policji

W postępowaniu została już przesłuchana 44-letnia obywatelka Bułgarii (fot. KAS)
W postępowaniu została już przesłuchana 44-letnia obywatelka Bułgarii (fot. KAS)

2 tys. sztuk podrobionej odzieży o wartości ponad 1,1 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białej Podlaskiej i policjanci z Wołomina. Koszulki, buty i torebki znajdowały się na terenie posesji w Raszynie.

Kosmetyki z pleśnią, perfumy z podpałki. KAS bada podróbki i ostrzega

Alkohol z podpałki do grilla w perfumach, gips budowlany w pudrze, pleśń i bakterie w kremach, a w butach czy zabawkach znajdowane są rakotwórcze...

zobacz więcej

„Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej i Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ustalili, że na jednej z posesji w Raszynie może znajdować się odzież z podrobionymi znakami towarowymi. 1 czerwca 2020 r. zabezpieczyli ok. 2 tys. sztuk m.in. bluz, koszulek, spodni, butów i torebek. Ich szacunkowa wartość to ponad 1,1 mln zł” – czytamy w komunikacie na stronie gov.pl.

To kolejna udana akcja przeciwko handlowi podrabianą odzieżą znanych światowych marek, która jest wynikiem dobrej współpracy KAS i policji.

W postępowaniu, prowadzonym przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, została już przesłuchana 44-letnia obywatelka Bułgarii.

źródło:
Zobacz więcej