RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Antifa planowała powstanie antyrządowe od miesięcy

Ruch stał się głównym celem śledczych w wyniku gwałtownych protestów i grabieży w całym kraju po śmierci George'a Floyda (fot. Matthew J. Lee/The Boston Globe via Getty Images)

Aktywiści skrajnie lewicowego ruchu Antifa zaczęli planować wzniecanie ogólnonarodowej rebelii antyrządowej już w listopadzie, kiedy sezon kampanii prezydenckiej w USA rozpoczął się na poważnie – powiedział jeden z funkcjonariuszy organów ścigania.

Antifa jak AK? Osobliwe słowa rzeczniczki Lewicy

„Kiedy jeszcze raz napisze Pan o antyfaszystach »zwyrole«, to proszę sobie wspomnieć o Armii Krajowej” – napisała na Twitterze rzeczniczka Lewicy...

zobacz więcej

Według przedstawicieli amerykańskich organów ścigania i ekspertów ds. Bezpieczeństwa radykalny ruch stał się głównym celem śledczych w wyniku gwałtownych protestów i grabieży w całym kraju po śmierci George'a Floyda w areszcie policyjnym w Minneapolis.

„Działania Antify stanowią poważne zerwanie z długą tradycją pokojowego procesu politycznego w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Rich Higgins, były pracownik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Ich marksistowska ideologia stara się nie tylko wpłynąć na wybory w krótkim okresie, ale zniszczyć wykorzystanie wyborów jako decydującego czynnika legitymacji politycznej” – dodał.

Były urzędnik Agencji Wywiadu Obronnego Joe Myers powiedział, że „wybory prezydenta Trumpa i rewitalizacja Ameryki stanowią zagrożenie dla nihilistycznych celów Antify”. – Wzniecają przemoc, by wywołać spustoszenie, rozpacz i skierować kampanię Trumpa na porażkę w 2020 r. – stwierdził.

Zdaniem Myers’a Antifa wyraźnie spełnia kryteria uznania go za ruch terrorystyczny i powstańczy.

„Wykorzystuje zorganizowaną przemoc do celów politycznych: niszczenia porządku konstytucyjnego” – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej