Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Atak nożownika w przedszkolu. Większość rannych to dzieci

Sprawca został zatrzymany (fot. Pixabay/markusspiske)

Ochroniarz w przedszkolu w Chinach ranił 40 osób. Motywy sprawcy, który został zatrzymany, pozostają nieznane.

Podejrzewał żonę o zdradę, w pijackim widzie zadźgał osiem osób

Osiem osób zginęło, a siedem zostało rannych w ataku nożownika w mieście Baiyin w chińskiej prowincji Gansu. Pijany mężczyzna wpadł w szał,...

zobacz więcej

Władze powiatu Cangwu w prowincji Guangxi leżącej w południowej cześci kraju przekazały, że 37 podopiecznych przedszkola i dwoje dorosłych odniosło różnego rodzaju obrażenia.

Chińska telewizja państwowa CCTV poinformowała z kolei, że w ataku rannych zostało 40 osób, w tym trzy ciężko – dyrektor szkoły, inny ochroniarz i uczeń. Agencja AP, która powołuje się na CCTV, nie precyzuje, czy do ataku doszło w przedszkolu, czy na przykład w zespole szkolno-przedszkolnym. br> Chińskie media państwowe zidentyfikowały napastnika jako ochroniarza o nazwisku Li. Podejrzany został ujęty, a w sprawie wszczęto śledztwo. Nie wiadomo, jaki był motyw sprawcy.

Brutalne przestępstwa są w Chinach rzadsze niż w wielu innych krajach świata, między innymi z powodu ścisłej kontroli broni palnej i środków bezpieczeństwa stosowanych szczególnie w dużych miastach. W ostatnich latach krajem wstrząsnęła jednak seria tragicznych w skutkach ataków z użyciem noży i siekier, których ofiarami często padały dzieci.

W połowie listopada ubiegłego roku 51 dzieci i troje wychowawców przedszkola w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin odniosło obrażenia w wyniku ataku z użyciem żrącej substancji. W październiku 2018 r. kobieta zraniła nożem 14 dzieci w przedszkolu w mieście wydzielonym Chongqing w środkowych Chinach.

Prawie 20 dzieci zginęło w szkolnych atakach w 2010 roku, co skłoniło kierownictwo wielu szkół do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń, jak bramy czy ochroniarze.

źródło:
Zobacz więcej