Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzaskowski za małżeństwami LGBT? Kierwiński unika odpowiedzi

Trzaskowski nadal nie określił się ws. małżeństw homoseksualnych (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Jakie jest stanowisko kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie małżeństw osób LGBT, aborcji i opodatkowania Kościoła? Pytany o to był sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński w Programie 1 Polskiego Radia.

Trzaskowski pytany o małżeństwa LGBT. „Mogę poprosić o inne pytanie” [WIDEO]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski od wczoraj nie odpowiada na nasze pytanie dotyczące ślubów osób tej samej płci. Podczas dzisiejszej...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Trzaskowski w 2018 roku deklarował, że chciałby jako pierwszy prezydent Warszawy udzielić ślubu parze homoseksualnej. W trakcie tegorocznej kampanii prezydenckiej, mimo że pytanie o kwestię małżeństw osób LGBT padało wielokrotnie, kandydat KO ani razu nie odpowiedział jednoznacznie.

Kierwiński w Programie 1 Pierwszego Radia pytany o tę kwestię, odpowiedział: „Rafał Trzaskowski powiedział, że podpisze ustawę o związkach partnerskich jeśli ona zostanie przegłosowana w Sejmie.” Dopytywany, czy oznacza to również legalizację małżeństw homoseksualnych, Kierwiński nie odpowiedział jednoznacznie.

– Związki partnerskie – taką ustawę Rafał Trzaskowski podpisze – powiedział.

W programie poruszono również temat liberalizacji aborcji. Kierwiński ocenił, że obowiązujący kompromis aborcyjny jest dobrym rozwiązaniem.

– Nie ma większości ani chęci społecznej, aby ten kompromis niszczyć – podkreślił sekretarz generalny PO.

Na pytanie, czy Trzaskowski popiera opodatkowanie Kościoła, Kierwiński odpowiedział: „O to trzeba pytać Rafała Trzaskowskiego”.

źródło:
Zobacz więcej