Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prezes CPK: Zarabiam mniej niż Aleksander Grad, który budował elektrownię atomową

Prezes CPK Mikołaj Wild (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Zarobki prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaja Wilda wywołały falę krytyki ze strony opozycji i wspierających ją mediów. – Mogę przeprosić wszystkich, że zarabiam tak bardzo mniej niż Aleksander Grad, który budował elektrownię jądrową – skwitował na antenie RMF FM.

Bosak dostrzega u Trzaskowskiego kompleksy. Chodzi o krytykę CPK [WIDEO]

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak nie podziela zdania kandydata PO Rafała Trzaskowskiego, który chce zawiesić budowę Centralnego...

zobacz więcej

Media ujawniły, że Wild zarabia 49 tys. zł miesięcznie. – Oderwijmy się ode mnie i zastanówmy się, czy osoba budująca CPK powinna tyle zarabiać? Uważam, że powinna – przekonywał.

Prezes CPK zwrócił uwagę na skalę przedsięwzięcia, jakim jest Centralny Port Komunikacyjny. – Nie doglądam żadnej łąki. Przygotowuję największą inwestycję przygotowywaną przez Rzeczpospolitą od czasów zaborów – wskazał.

Wild przedstawił również harmonogram prac. – Prace budowlane rozpoczną się w 2023 r., ale dzięki dobremu przygotowaniu będą mogły potrwać krócej. CPK ma być gotowy na 2027 r. Sieć kolei, cały system, ukończony w 2034 r. – wyjaśnił. – W 500 Plus też nikt nie wierzył – zwrócił uwagę.

– Koszt samego portu „Solidarność” mógłby sięgnąć 25 mld zł. Kolej? Do 100 mld zł – wyliczył. Dodał, że rząd zastanawia się nad tym, „czy w pewnym momencie projektu nie wypuścić obligacji”.

Przyznał również, że opowiada się za zamknięciem Lotniska Chopina w Warszawie. – Mamy prowincjonalny port lotniczy, który zbliża się do kresu swoich możliwości – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej