Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rzecznik sztabu prezydenta: Mierzymy się z machiną fake newsów i SokuzBuraka

Widzimy, z jaką machiną fake newsów i propagandy mierzymy się po drugiej stronie. Wszystkie SokizBuraka, cały hejt, który wylewa się na pana prezydenta i jego rodzinę, organizowany przez jego konkurentów – temu można się przeciwstawić tylko przez oddolny ruch wsparcia dla głowy państwa – mówił w programie „#Jedziemy” Adam Bielan, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy. Odniósł się on też do ostatnich sondaży, które wskazują, że do rozstrzygnięcia wyniku wyborczego potrzebna będzie II tura głosowania.

Fogiel: Wraca Dudabus

Radosław Fogiel poinformował, że wraca Dudabus. – Pan prezydent będzie na jego pokładzie jeździł po Polsce i spotykał się z wyborcami – powiedział...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Europoseł PiS zapowiedział, że w najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda będzie miał kilka ważnych wystąpień, z których pierwsze jeszcze w czwartek w Chełmie.

Zdaniem Adama Bielana kampania jest przedłużeniem kadencji prezydenta. Jak przypomniał, Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, który w trakcie swojej prezydentury objechał wszystkie 380 powiatów w Polsce.

– On nie potrzebuje dzisiaj, tak jak jeden z jego konkurentów, wyjechać poza rogatki Warszawy, żeby zobaczyć, jak wygląda Polska, jak żyją Polacy poza stolicą – powiedział rzecznik sztabu prezydenta, odnosząc się do kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

30 milionów miesięcznie. Rachunek dla Trzaskowskiego za wstrzymanie inwestycji

Średnio 30 milionów złotych miesięcznie – tyle wynoszą koszty inwestycji płacone zgodnie z budżetem od października zeszłego roku za prace...

zobacz więcej

Pytany o spadające notowania sondażowe Andrzeja Dudy podkreślił, że widać powrót do sytuacji sprzed epidemii, gdy poparcie dla urzędującego prezydenta także wynosiło nieco ponad 40 proc.

– Wszystkim moim kolegom, którzy zastanawiają się, co oznacza jakiś spadek sondażowy, mówię: to dobrze; wszyscy nasi wolontariusze, działacze w całym kraju będą jeszcze ciężej pracować – ocenił. Jak zaznaczył, potrzeba wsparcia, szczególnie w obliczu nasilającego się hejtu, który – jak stwierdził Bielan – organizowany jest przez konkurentów politycznych.

– Temu można się przeciwstawić tylko przez oddolny ruch wsparcia dla głowy państwa – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej