RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Więzień uciekł ze szpitala w Warszawie. Czekał na wynik testu na koronawirusa

Mężczyzna podjął próbę ucieczki w momencie, gdy oczekiwał na wynik badania (fot. PAP/Leszek Szymański)
Mężczyzna podjął próbę ucieczki w momencie, gdy oczekiwał na wynik badania (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jeden z więźniów uciekł ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdy oczekiwał na wynik badania w kierunku Covid-19. „Więzień natychmiast został zatrzymany przez policję” - przekazał w środę wieczorem rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie por. Zbigniew Śpiewak.

Zmarła sędzia sądu w Rybniku. Przyczyną najprawdopodobniej COVID-19

Zmarła sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku Katarzyna Krawczyk-Mandrak, która z podejrzeniem COVID-19 przebywała w szpitalu jednoimiennym w Gliwicach....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17. Osadzony przebywał na konsultacji medycznej w Szpitalu Bródnowskim. Był pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Mężczyzna podjął próbę ucieczki w momencie, gdy oczekiwał na wynik badania w kierunku koronawirusa, a zgodnie z wytycznymi każdy pacjent przyjmowany do szpitala musi przejść taki test.

„Więzień natychmiast został zatrzymany przez policję. Mężczyzna odbywa karę m.in. za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu” – przekazał por. Zbigniew Śpiewak.

Dodał, że Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie wszczął czynności wyjaśniające oraz postępowania dyscyplinarne w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej