Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ośmiolatka zamęczona na śmierć przez pracodawców. Miała wypuścić ich papugi

Para rzekomo torturowała dziewczynkę, ponieważ przypadkiem wypuściła ona z klatki cztery papugi, które kosztowały 64 tys. rupii (fot. Shuttertsock/Oksana Lavrova_2020)

Śmierć ośmioletniej opiekunki do dziecka, która miała zostać pobita przez zatrudniającą ją parę za uwolnienie czterech papug, wywołała oburzenie w Pakistanie – poinformowała agencja EFE.

Muzułmanin zabił chrześcijankę, bo nie chciała przejść na islam

Pakistański muzułmanin zamordował chrześcijankę, ponieważ nie chciała przejść na islam i wyjść za niego. Do tragedii doszło w Fajsalabadzie we...

zobacz więcej

Policja podała, że oskarżona para z miasta Rawalpindi została aresztowana. – Torturowali dziewczynkę, a ślady tortur były widoczne na różnych częściach jej ciała, w tym na twarzy, udach i brzuchu – powiedział EFE policjant Mukhtar Ahmad.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę, kiedy pracodawcy ośmiolatki przynieśli ją do szpitala. Dziecko zmarło w poniedziałek rano.

Para miała torturować dziewczynkę, ponieważ przypadkiem wypuściła ona z klatki cztery papugi, które kosztowały 64 tys. rupii (ok. 1,5 tys. zł). – Wszystkie papugi odleciały, ale trzy zostały później schwytane – powiedział Ahmad.

Ośmiolatka pracowała jako opiekunka od czterech miesięcy. Zajmowała się małym dzieckiem w zamian za edukację, jedzenie, ubrania i niewielką pensję. Jak podała policja, do pracy przyprowadził ją jej wujek.

Agencja EFE poinformowała, że sprawa wywołała powszechne oburzenie w Pakistanie. Szacuje się, że w Pakistanie zatrudnionych jest 12,5 miliona dzieci.

źródło:
Zobacz więcej