Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Falstart Trzaskowskiego: Zbieraliśmy podpisy wcześniej. Można się podpisać wielokrotnie [WIDEO]

– Żeby się w ogóle zarejestrować na listę, trzeba mieć pierwszy tysiąc. I ten tysiąc był zbierany wcześniej – tak na filmie przesłanym portalowi tvp.info przez internautę mówi uczestnik akcji zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Jego towarzyszka dodaje, że jedna osoba może złożyć wiele podpisów poparcia.

Zbiórka podpisów Trzaskowskiego ruszyła i... została wstrzymana. „Wyszedł zamęt”

Tuż po ogłoszeniu terminu wyborów prezydenckich na 28 czerwca przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, politycy i działacze PO rozpoczęli zbiórkę...

zobacz więcej

Akcję zbierania podpisów można prowadzić od środy, od godziny 16:30 – od momentu publikacji postanowienia marszałka Sejmu o zarządzeniu wyborów. Jak twierdzi autor nagrania, zostało ono zarejestrowane przed tą godziną. Co więcej, sztabowiec Trzaskowskiego przyznaje, że zbiórka prowadzona jest od 14, zaś wcześniej również zbierano podpisy.

– Żeby się w ogóle zarejestrować na listę, trzeba mieć pierwszy tysiąc. I ten tysiąc był zbierany wcześniej. A teraz, od dzisiaj, od 14 zbieramy 100 tys. – tłumaczył.

Osoby zbierające podpisy nie okazują zdziwienia, gdy ich rozmówca twierdzi, że także on sam podpisywał listę poparcia już wcześniej.

– Nie szkodzi. Można się podpisywać wielokrotnie na listach – zapewniła aktywistka działająca na rzecz kandydata na kandydata PO na prezydenta.

Kobieta dodała, że karty są wydrukowane według nowych wzorów wydanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Tyle że PKW nie opublikowała jeszcze takich wzorów.

źródło:
Zobacz więcej