Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Gabinet Trzaskowskiego kosztuje więcej niż polski rząd. Nowe dane

– Rafał Trzaskowski i jego zastępcy kosztują podatnika drożej niż wynoszą wynagrodzenia całego rządu (ministrowie + wiceministrowie) – ujawnił poseł PiS i sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości, Sebastian Kaleta. Średnio dyrektorzy zarobili w 2018 r. 272 tys. zł. – Urząd miasta płaci im za ciężką pracę – tłumaczy Rafał Trzaskowski i ubolewa nad tym, że „w związku z trudną sytuacją finansową samorządów w najbliższym czasie nie mają szans na podwyżki”.

Warszawa. Radni zarabiają w spółkach nawet po 200 tys. zł

Wielu polityków Platformy Obywatelskiej (radnych i burmistrzów) objęło posady, dzięki którym ich wynagrodzenia poszybowały w górę. – Przez lata...

zobacz więcej

Kaleta przypomniał gigantyczną awarię Czajki, z którą spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sobie nie poradziła. – Spółka MPWiK została zajęta przez polityków PO, wystarczy tylko spojrzeć na skład rady nadzorczej – ocenił Kaleta.

– Jarosław Jóźwiak po dymisji w związku z aferą reprywatyzacyjną (trafił – red.) prosto na ciepłą posadkę do MPWiK. Również burmistrz Wilanowa, również szereg innych polityków Platformy Obywatelskiej tam się znalazło, a cała Polska widziała, jak rząd musiał ratować Warszawę przed falą nieczystości, która wpływała do Wisły, a nie władze miasta czy spółki, która, można wprost powiedzieć, w sprawie tej awarii zawiodła – przekonywał Kaleta.

Kaleta wymienił też Dariusza Pastora, który jest przewodniczącym Rady Dzielnicy Ursus. – Okazuje się, że pan Pastor jest prezesem Warszawianki – 243 tys. zł zarobił w 2018 r. Zarządzał basenami w Warszawie – powiedział.

Prezydent: CPK to 150 tys. miejsc pracy

zobacz więcej

Dalej wymienił Piotra Jaworskiego, który jest radnym dzielnicy Białołęka i prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa-Północ. Zdaniem Kalety Jaworski powinien być odpowiedzialny za decyzję Trzaskowskiego, który czasie kampanii obiecał, że będzie budował 1,5 tys. mieszkań rocznie. – Wiemy że to nie nastąpi, że te plany są zdecydowanie przeszacowane i takich inwestycji nie będzie – skomentował.

Kaleta przypomniał, że Jaworski w 2018 r. zarobił ponad 234 tys. zł.

Wymieniony został również Tomasz Sieradz, radny dzielnicy Ursynów, który jest zatrudniony w Urzędzie Pracy w Warszawie. – Jest tam dyrektorem. Zarobił na tym stanowisku 200 tys. – podkreślił Kaleta.

Jak powiedział, to zaledwie kilka przykładów, bo radnych PO w warszawie jest ponad 100 i większość ma tego typu funkcje.

źródło:
Zobacz więcej