Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Piłkarze Barcelony nie zgadzają się na kolejne cięcie płac

Byłaby to druga obniżka pensji po marcowej redukcji uposażeń (fot. PAP/EPA/Miguel Ruiz/FC Barcelona HANDOUT)

Piłkarze Barcelony odrzucili propozycję władz klubu dotyczącą ich zgody na kolejne cięcia zarobków. Byłaby to druga obniżka pensji po marcowej redukcji uposażeń spowodowanej kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa – poinformowało w środę hiszpańskie radio RAC1.

Zawodnicy futbolu australijskiego mają ograniczyć liczbę partnerek

Władze futbolu australijskiego zaapelowały do zawodników o ograniczenie liczby partnerek i spotkań z nimi, co miałoby zmniejszyć ryzyko...

zobacz więcej

Władze klubu FC Barcelona przedstawiły zawodnikom opcję kolejnych obniżek zarobków, twierdząc, że wymaga tego trudna sytuacja finansowa klubu powstała wskutek kryzysu.

Z informacji rozgłośni RAC1 wynika, że dyrekcja katalońskiego klubu oczekiwała, że w wyniku drugiej obniżki zarobków da się oszczędzić około 10 mln euro.

Pierwsza redukcja pensji piłkarzy Dumy Katalonii miała miejsce pod koniec marca. Gracze Barcelony zgodzili się wówczas na obniżenie swoich zarobków o 70 proc. przez okres trzech miesięcy.

Zmarł ceniony piłkarz Piotr Rocki

Z powodu pękniętego tętniaka zmarł Piotr Rocki, były piłkarz między innymi Legii Warszawa i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Był jedną z...

zobacz więcej

Z szacunków rozgłośni RAC1 wynika, że dzięki zgodzie piłkarzy na obniżenie pensji władzom klubu udało się zaoszczędzić ponad 43 mln euro.

We wtorek inna hiszpańska rozgłośnia, Catalunya Radio, poinformowała, że 23 maja prezes Barcelony Jose Maria Bartomeu zwrócił się podczas treningu do wszystkich piłkarzy katalońskiego klubu o zgodę na kolejną obniżkę ich uposażeń.

Także dziennik „Mundo Deportivo” potwierdza, że od kilku dni piłkarze rozważali prośbę prezesa klubu dotyczącą obniżenia zarobków. Bartomeu miał twierdzić podczas rozmowy z zawodnikami, że dalsze decyzje dotyczące uposażeń graczy zapadną w sierpniu.

źródło:

Zobacz więcej