Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Gigantyczna strata Lufthansy za pierwszy kwartał tego roku

Lufthansa nie skorzystała na razie z przygotowanego dla niej przez niemiecki rząd wielomiliardowego pakietu pomocowego (fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Niemieckie flagowe towarzystwo lotnicze Lufthansa poinformowało, że w efekcie pandemii koronawirusa jego strata za I kwartał bieżącego roku wyniosła 2,1 mld euro. Rok wcześniej przewaga wydatków nad wpływami miała normalny dla tej pory roku wymiar 342 mln euro.

Bezrobocie w Niemczech najwyższe od czterech lat

Stopa bezrobocia w Niemczech w maju, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,3 proc. – poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

zobacz więcej

– W obliczu przewidywanego bardzo powolnego wzrostu popytu (na przewozy pasażerskie) musimy zmierzać ku głęboko sięgającym przedsięwzięciom restrukturyzacyjnym – powiedział prezentując we Frankfurcie najnowsze dane finansowe prezes Lufthansy Carsten Spohr.

Jak zaznaczył, zarząd spółki chce „wyraźnie” obniżyć koszty jednostkowe w porównaniu z ich poziomem sprzed kryzysu. Nie przedstawił jednak żadnych konkretnych planów redukcji zatrudnienia.

Lufthansa nie skorzystała na razie z przygotowanego dla niej przez niemiecki rząd wielomiliardowego pakietu pomocowego, gdyż nie zgadza się na postawione przez Komisję Europejską warunki jego przyjęcia.

Według prognozy, jaką przedstawił członek zarządu Lufthansy Thorsten Dirks, o ile obecnie wyłączone jest z eksploatacji blisko 700 ze 763 samolotów koncernu, to w roku przyszłym na ziemi pozostawać będzie jeszcze 300 maszyn, w 2022 r. jeszcze 200 i w 2023 r. jeszcze 100.

źródło:

Zobacz więcej