Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ministerstwo kultury ustaliło kalendarz najważniejszych polskich konkursów muzycznych

W tym roku najważniejsze polskie konkursy muzyczne nie mogły odbyć się w zaplanowanym czasie (fot. Amy T. Zielinski/Redferns/Getty)

Z związku z tym, że w tym roku najważniejsze polskie konkursy muzyczne nie mogły odbyć się w zaplanowanym czasie, MKiDN podjęło działania, które pozwoliły ustalić kalendarz zapewniający każdemu wydarzeniu przestrzeń czasową do jego realizacji w kolejnych latach – podał resort.

Nietypowa licytacja. Pod młotek – dusza żony Elona Muska

Claire „Grimes” Boucher, awangardowa artystka, a prywatnie żona właściciela SpaceX Elona Muska oświadczyła, że wystawi na aukcję swoją duszę....

zobacz więcej

„W tym roku najważniejsze polskie konkursy muzyczne, które oprócz wysokiej wartości artystycznej przynoszą nieocenione możliwości w zakresie popularyzowania polskiej kultury, ze względu na panującą pandemię nie mogły odbyć się w zaplanowanym czasie. Aby nie doszło do kumulacji konkursów w przyszłości, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło działania pozwalające ustalić kalendarz, który zapewni każdemu wydarzeniu odpowiednią przestrzeń czasową do jego realizacji” – napisano na stronie Ministerstwa Kultury.

Poinformowano, że „kalendarz najważniejszych polskich konkursów muzycznych stanowi ramy, które pozwalają ich organizatorom na harmonijne ustalenie nie tylko działań merytorycznych, ale również całej komunikacji i promocji”.

W wyniku uzgodnień pomiędzy Instytutem Muzyki i Tańca oraz organizatorami poszczególnych konkursów muzycznych, zostały ustalone i skorelowane wstępne terminy następujących wydarzeń kulturalnych.

Finał „Szansy na Sukces”. Wiadomo, kto wystąpi w Opolu

Podczas niedzielnego wydania „Szansy na sukces” głosami telewidzów program wygrał Tomasz Jarosz. W nagrodę wokalista wystąpi we wrześniu w...

zobacz więcej

W 2021 r. w dniach 18–19 września zaplanowano II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej, a od 2 do 23 października – XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

W 2022 r. XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego ma odbyć się w dniach 7–21 października.

Z kolei w 2023 r. we wrześniu przeprowadzony ma zostać II Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego, a w listopadzie XI Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

Przekazano, że „w toku ustaleń pozostaje termin Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego”.

źródło:

Zobacz więcej