Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Gróbarczyk: Przekop przez Mierzeję Wiślaną nie podrożał

Pragnę sprostować. Przekop przez Mierzeję Wiślaną nie wzrósł w stosunku do kwoty, która została podpisana poprzez umowę z wykonawcą – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w TVP Info w programie „Minęła 9”.

Premier: Szeroki plan inwestycyjny przyspieszy odbudowę gospodarki

– Tutaj budujemy nową drogę morską, ale jest to też symbol przełamania tego, że tak wiele rzeczy w Polsce nie mogło być zrealizowanych. To też test...

zobacz więcej

– To jest około 980 mln. Oczywiście w świetle naszych kosztorysów inwestorskich z poprzednich lat nastąpił wzrost tej kwoty z powodu zmieniających się stawek na rynku – powiedział minister.

– Natomiast kwota, którą zapisaliśmy, blisko 1,9 mld, nie stanowi kwoty dotyczącej tylko i wyłącznie kwoty przekopu przez mierzeje wiślaną zaznaczył. – To modernizacja przede wszystkim toru żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną oraz modernizacja rzeki Elbląg – dodał.

Jak powiedział w programie Gróbarczyk, pierwsza inwestycja na budowę kanału została sfinalizowana umową i prace się już toczą.

Druga umowa zostanie podpisana w ciągu kilku miesięcy. Jeszcze nie wiadomo, na jaką kwotę. – Mamy nadzieję, że będzie znacznie mniejsza od tej, którą założyliśmy – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej