RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grodzki: Jeśli prezydent będzie z opozycji, możliwe wcześniejsze wybory

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ( (fot. PAP/Mateusz Marek)
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ( (fot. PAP/Mateusz Marek)

Jeżeli opozycja wygra wybory prezydenckie, spodziewam się różnych scenariuszy od rekonstrukcji rządu nawet po wcześniejsze wybory – stwierdził marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki: W pełni legalne wybory po zakończeniu kadencji lub dymisji prezydenta Dudy

Senat może zakończyć prace tak, by wybory odbyły się 28 czerwca – zapewniał 20 maja marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Po niespełna tygodniu zupełnie...

zobacz więcej

Grodzki był pytany w programie „Onet Rano”, co będzie, jeśli kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski lub inny przedstawiciel opozycji wygra zbliżające się wybory prezydenckie.

– Jeżeli prezydent i Senat będą w rękach opozycji, sądzę, że będzie bardzo trudno rządzić partii rządzącej, więc spodziewam się różnych scenariuszy, od rekonstrukcji rządu nawet po wcześniejsze wybory – powiedział marszałek Senatu.

W tegorocznych wyborach prezydenckich, które w środę zarządzić ma marszałek Sejmu Elżbieta Witek, obok ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, zamierzają wystartować m.in. prezes PSL i kandydat Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat niezależny Szymon Hołownia.

źródło:
Zobacz więcej