Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Czarnecki: Zwykle po wyborach następuje odświeżenie rządu

Zdaniem Czarneckiego po wyborach prezydenckich możliwe są zmiany w obozie Zjednoczonej Prawicy (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Jest rzeczą normalną, że zwykle po wyborach – także prezydenckich – w wielu krajach następuje odświeżenie rządu – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki w Polsat News.

Nieoficjalnie: marszałek Sejmu ogłosi dziś termin wyborów prezydenckich

Około południa marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich – wiadomo nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Sejmu.

zobacz więcej

– Na miejscu pana premiera ja bym tak uczynił. To kwestia oceny poszczególnych ministrów: po pierwsze dokonania podsumowania, jakie zadania przed nami teraz stoją, w pandemii i sytuacji wielomiesięcznego wychodzenia polskiej gospodarki ze stanu zamrożenia – podkreślił.

– A po drugie, to pytanie, czy pan premier i zaplecze polityczne nie zdecyduje się też na zmiany strukturalne. Dyskusja toczy się, czy nie należałoby usprawnić prac Rady Ministrów przez np. połączenie niektórych resortów – mówił europoseł PiS.

Czarnecki uważa, że ostatnia niedziela czerwca jest najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów prezydenckich.

– Nie będzie chyba niespodzianką, gdy taki termin zostanie wskazany przez drugą osobę w państwie. Tak jak wielu Polaków, także ja chciałbym, by wybory były już za nami, byśmy skupili się na wychodzeniu gospodarki z zamrożenia związanego z pandemią – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej